AKTIVNOSTI, 8.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 8. 4. 2020.

PRIRODA I DRUŠTVO

NASTAVNA JEDINICA: LJUDSKO TIJELO -ponavljanje

ZADATCI ZA UČENIKE:

Dragi moji učenici.

Budući da nam je ovo tjedan ponavljanja ,ponavljat ćemo cjelinu Ljudsko tijelo .

Uz pomoć udžbenika i umnih mapa prvo ponovite i prisjetite se što smo naučili o ljudskom tijelu – čovjek, dijelovi tijela ,sustav organa za kretanje, sustav organa za probavu, sustav organa za disanje, sustav organa za krvotok, sustav organa za izlučivanje, živčani sustav

Kako bih vam olakšala ponavljanje prilažem vam poveznice koje ćete otvoriti i pomoću kojih ćete moći ponoviti. Zadatke nećete morati slati meni , oni će vam poslužiti za dodatno vježbanje.

wordwall.net/hr/resource/8003837priroda-i-društvo/ljudsko-tijelo

wordwall.net/hr/resource/978822/priroda-i-društvo/ljudsko-tijelo

Molim učenike koji imaju zaostataka s zadaćama neka ih urade i pošalju mi na Yammer u privatne poruke,ne javno! Za sve nejasnoće možete mi se javiti.

Ove zadaće vrijede i za prilagođeni program

SRIJEDA: 8.04.2020.

HRVATSKI JEZIK

NASTAVNA JEDINICA: JEZIK/ Upravni i neupravni govor-ponavljanje

Dragi učenici

Budući da je bilo nejasnoća u vezi upravnog i neupravnog govora, molim vas da ponovite prvo što je upravni govor uz pomoć udžbenika na strani 130. Pozorno čitajte rečenice i pravila. Na satu obrade ,dok smo još fizički bili u našoj učionici učili smo ovo, tako da sada ne bi trebalo biti problema.

Dakle ,što je upravni govor? (Upravni govor je točno navođenje nečijih riječi onako kako su izgovorene i napisane. U pisanju upravnog govora služimo se dvotočkom(:) i zarezom (,).

Pogledaj ponovno primjere upravnog govora i pravila udžbeniku na strani 131. Pročitaj, promatraj, razmišljaj ! Zapamti!

Kako bih vam olakšala ponavljanje i pomogla da što bolje naučite upravni i neupravni govor prilažem vam poveznice koje ćete otvoriti i moći ponoviti.Za sve nejasnoće možete mi se javiti.

wordwall.net/hr/resource/437721/hrvatski-jezik/upravni-neupravni-govor

wordwall.net/hr/resource/852406/hrvatski-jezik/upravni-i-neupravni-govor-dopunjavanje

PRILAGOĐENI PROGRAM/ISTO:

Molim učenike koji imaju zaostatke s zadaćama neka ih urade i pošalju učiteljici na Yammer /privatne poruke ,nikako javno.

SRIJEDA:8.04.2020.

MATEMATIKA:

NASTAVNA JEDINICA: Opseg i površina pravokutnika i kvadrata - ponavljanje

Dragi moji učenici.

Uvidom u vaše zadaće , shvatila sam da je nekim učenicima u potpunosti jasno ovo nastavno gradivo ,ima onih kojima je djelomično jasno i ima učenika koji moraju doraditi i učiti više.

Kako bih vam olakšala ponavljanje i bolje usvajanje ovih nastavnih sadržaja dragi moji učenici, molim vas, da ponovite sažetak ponavljanja koji sam vam slala u prethodnim zadaćama.

Jako je važno da znate mjerne jedinice za površinu, oznake mjernih jedinica, preračunavanja ,formulu za opseg pravokutnika i kvadrata, površinu pravokutnika i kvadrata. (O svemu tome imate sažetak u mojim prethodnim objašnjenjima ,imate i u udžbeniku, sada vam neću to ponovno pisati, koristite udžbenik, razmišljajte, povezujte i primjenjujte naučeno, ne učiti napamet!)

Kako bi vam olakšala ponavljanje prilažem vam poveznice koje ćete otvoriti i moći ponoviti.

wordwall.net/hr/resource/11572227matematika/opseg-i-površina-pravokutnika-i-kvadrata-ii

wordwal.net/hr/resource/941344/matematika/opseg-i-površina-kvadrata-i-pravokutnika

Učenici koji imaju zaostatke s zadaćama ,molim neka ih urade i pošalju učiteljici na Yammer /privatne poruke ,nikako javno.

PRILAGOĐENI PROGRAM/ISTO:

SRIJEDA:804.2020

TZK

NASTAVNA JEDINICA: Vođenje lopte sredinom hrpta stopala (N)

Brzo trčanje do 50 m iz poluvisokog starta

Vježbajmo zajedno

ZADATCI:

Vođenje lopte sredinom hrpta stopala (N) i Brzo trčanje do 50 m iz poluvisokog starta izvedi na svom dvorištu uz pomoć ukućana primjenjujući znanja sa sata TZK. Lijepo je vrijeme, može se.

Vježbajte uz učitelja Daria na HRT3.

SRIJEDA: 8.04.2020.

DODATNA NASTAVA IZ MATEMATIKE:

NASTAVNA JEDINICA: Površina pravokutnika i kvadrata

Dragi moji učenici.

Danas ćete na satu dodatne nastave rješavati zadatke na zanimljiv i drugačiji način .Šaljem vam poveznice koje ćete otvoriti i rješavati zadatke uz Čudnovati kotač.

wordwall.net/hr/resource/433932/matematika/površina-pravokutnika-i-kvadrata

wordwall.net/hr/resource/236474/matematika/pab-paa-cm-o2a2b-o4a-cm

Podsjetnik.

Jučer sam vam stavila u našu učionicu Anketu o nastavi na daljinu koju je izradila pedagoginja, a vi ćete je ispuniti i poslati do 17.04.2020.

PODSJETNIK: Obavezno pratiti Školu na Trećem HRT 3.