Dobrotvorna akcija "Pokaži svoju dobrotu" u našoj školi
Autor: Administrator , 12. 12. 2016.

Dana, 06.12. uspješno je provedena DOBROTVORNA akcija „POKAŽI SVOJU DOBROTU

U ovoj već možemo kazati tradicionalnoj akciji dobrote prikupljali smo novčana sredstva za tri projekta:

• Škole za Afriku, projekt UNICEFA
• 1 000 radosti, projekt CARITASA
• Fond za siromašne učenike, projekt naše škole

Planirana akcija održana je kako je i dogovoreno, 06.12.2016. pod trećim i četvrtim satom. Postavljeno je osam prodajnih štandova i štand djelatnika škole, dakle ukupno devet. Štandovi su bili, kao i prošle godine, prepuni osobnih sitnih, korisnih, stvari koje smo svi donosili od svojih kuća te radosna srca ponudili jedni drugima na simboličnu prodaju.

Novina ove godine je prisutnost domaćih poduzetnika iz Tovarnika, donatora. Njih četrnaest na poziv koordinatora uključilo se u ovogodišnju akciju.

Učenici i djelatnici škole prikupili su sredstva zajedno s donatorima. Ukupno je prikupljen značajan iznos financijskih sredstava.

Planirana sredstva su već uplaćena na račun Unicefa i Hrvatskog Caritasa.

Ostatak prikupljenih sredstava namijenjeno je siromašnim učenicima naše škole.

U sklopu ove akcije karitativno molitvena skupina osigurala je donaciju 300 kg jabuka od gosp. Slavka Karačića te 120 litara soka jabuke. Novac i jabuke darovani su školskoj zadruzi „Suncokret“.

Svim donatorima škola će uručiti ZAHVALNICE.

Svima hvala!

Čestit i blagoslovljen Božić!

Koordinator projekta Ivan Tutiš, vjeroučitelj