Odluka o imenovanju odgovorne osobe za video nadzor
Autor: Administrator , 3. 11. 2015.

OSNOVNA ŠKOLA ANTUN GUSTAV MATOŠ

T O V A R N I K

Tel:032/524-564;524-007

e-mail:ured@os-agmatos-tovarnik.skole.hr

MB:03007871

KLASA:602-02/01-01-313

URBROJ:2188-94-15-01-01

U Tovarniku, 23.09.2015.

O D LU K A

1.  Na osnovu čl.6.7. i 9. Zakona o zaštiti osobnih podataka (NN br. 68/03, 31/10, 139/10) i čl. 29. Zakona o radu (NN br.93/14), na prijedlog Školskog odbora, Vijeća roditelja, Vijeća učenika uvodi se pristup video nadzora vanjskog prostora OŠ Antun Gustav Matoš Tovarnik, radi sigurnosti osoba i imovine, a zbog učestalosti oštećenja imovine i sigurnosti svih učenika zbog samog lokacijskog smještaja škole.

2.  Video nadzor iz točke 1. Odluke se vrši na način kojim se ne prikazuju snimci prostorija, učionica u kojima zaposlenici i djeca borave, prostorija predviđenih za stranke i posjetitelje. Prikazuje se boravak ispred i oko prostorija škole.

3.  O uvođenju video-nadzora istaknuti će se javna obavijest na vidnom mjestu na način kojim se obavještavaju osobe da se vrši video nadzor u okolišu prostora OŠ A.G.Matoš Tovarnik.

4. Sistem video nadzora koji se koristi za vršenje video nadzora mora biti zaštićen od pristupa neovlaštenih osoba.

5. Odgovorna osoba za rukovođenje sistemom video nadzora je  uposlena na poslovima tajnika škole.

7. Odgovorna osoba za rukovođenje sistemom video nadzora dužna je : a) osobne podatke obrađivati na pravedan i zakonit način; b) osobne podatke koje prikuplja za posebne, izričite i zakonite svrhe ne obrađivati na bilo koji način koji nije sukladan toj svrsi; c) obrađivati osobne podatke samo u mjeri i opsegu koji je nužan za ispunjenje određene svrhe; d) obrađivati samo vjerodostojne i točne osobne podatke, te ih ažurirati kada je to potrebno; e) osobne podatke koji su netočni i nepotpuni, s obzirom na svrhu zbog koje su prikupljeni ili se dalje obrađuju, izbrisati ili preinačiti; f) obrađivati osobne podatke samo u vremenskom razdoblju potrebnom za ispunjenje svrhe za koju su podaci prikupljeni; g) osobne podatke čuvati u obliku koji dopušta identificiranje nositelja podataka ne dulje no što je to potrebno u svrhu za koju se podaci prikupljaju ili daljnje obrađuju; h) osigurati da se osobni podaci koji su prikupljeni za različite svrhe ne objedinjuju ili kombiniraju.

8. Odgovorna osoba za rukovođenje sistemom može obrađivati osobne podatke uz suglasnost nositelja podataka. (2) Suglasnost mora biti dana u pisanom obliku, mora ju potpisati nositelj podataka, mora imati točnu naznaku podataka u svezi s kojima se suglasnost daje, te mora sadržavati ime kontrolora, svrhu i vremensko razdoblje na koji se suglasnost daje. (3) Suglasnost može biti povučena u bilo kojem trenutku, osim ukoliko se nositelj podataka i kontrolor izričito drukčije ne dogovore. (4) Odgovorna osoba za rukovođenje sistemom morati  će na zahtjev nadležnoga tijela, u svako vrijeme, dokazati postojanje suglasnosti za razdoblje obradbe osobnih podataka. (5) Odgovorna osoba za rukovođenje sistemom je dužna čuvati suglasnost za vrijeme obradbe osobnih podataka za koju je dana suglasnost.

9. Odgovorna osoba za rukovođenje sistemom može obrađivati podatke bez suglasnosti nositelja podataka ukoliko je ispunjen jedan od slijedećih uvjeta: a) ako obrađuje osobne podatke sukladno zakonu ili je obradba nužna da bi se ispunile nadležnosti utvrđene zakonom.

10.  Prije davanja osobnih podataka na korištenje drugim primateljima (npr. policiji), voditelj zbirke (škola) osobnih podataka dužan je o tome informirati ispitanika.

11.  Ova Odluka se objavljuje na Oglasnoj ploči OŠ A.G.Matoš Tovarnik.

Ravnateljica škole:

Ljiljana Bandić