O Eko školi
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 19. 2. 2018.

Međunarodna Eko škola Antun Gustav Matoš Tovarnik

Tijekom nastavne godine 2015./2016. ostvaren je cijeli niz uspješnih aktivnosti i projekata u našoj školi. S ponosom možemo reći da smo postali Međunarodna eko škola. Kako bismo to postigli, ispunjeni su kriteriji za dobivanje tog priznanja. Marljivo su kroz izvan nastavne aktivnosti radili učenici i učitelji. Ostvaren je veliki napredak u realizaciji izvan nastavnih aktivnost. U školi postoji veliki broj izvan nastavnih aktivnosti: eko skupina, kreativna, mladi vrtlari, scenska skupina itd.. S ponosom možemo reći kako je zaživjela aktivnost školske zadruge „Suncokret“ koja je zaokupila marljive ruke naših učenika i školskog osoblja. Na kraju, možemo reći da škola izrađuje čitav niz eko domaćih proizvoda; od sokova, ukrasa, domaćih kolača, sapuna te voće i povrće iz školskog vrta. Iako smo brojčano gledajući relativno malena škola, pokazali smo da smo velika i nastojat ćemo to i ostati. Uspješno smo realizirali sve korake potrebne za dobivanje statusa međunarodne Eko škole te smo svečanost ulaska naše škole među odabrano društvo imali u lipnju 2016.

Tijekom nastavne godine 2016./2017. ostvaren je niz uspješnih aktivnosti i projekata u našoj školi. S ponosom možemo reći da njegujemo vrijednosti Međunarodnih eko škola. Marljivo su učenici uz pomoć učitelja radili kako bi se to sve ostvarilo. U školi postoji učenička zadruga „Suncokret“ koja je svojevrsni motor pokretač naših aktivnosti. Ove godine smo pravili domaće kolače, sokove, eko ukrase, začine i voćne sirupe. Poseban je naglasak bio na provedbi projekta „Mi jedemo odgovorno“. Naši kreativni učenici i učitelji su proveli sve etape projekta. Od utvrđivanja početnog stanja, ankete, promocije samog projekta pa do konkretne realizacije u vidu proizvodnje domaćih sokova i sirupa koji su na kraju bili uvršteni u tjedni jelovnik školske kantine.