Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Administrator , 6. 12. 2016.

Učenici i učitelji naše škole i ove su se godine, različitim aktivnostima, uključili u obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti. Obilježavanje se svake godine, u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca, provodi radi upozoravanja cjelokupne javnosti na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti. Time se nastoji potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti, i to poduzimanjem zajedničkih aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice. S tim smo ciljem i mi ponovno istraživali, raspravljali, crtali, glumili, snimali filmove, naučili i upozorili: „RECITE NE OVISNOSTIMA!“, čime smo nastavili biti jedan mali, ali vrijedni kotačić u svijetu koji želi pomoći svima, a pogotovo mladima, koji se nađu pred problemima u koje ih mame izazovi ovoga suvremenog svijeta. Zajedno smo još jednom jedni druge podsjetili kako se oduprijeti, kako reći ne, podsjetili smo se zašto je prevencija važna i zašto se trebamo boriti protiv ovisnosti!