Tjedan Oscara u našoj školi
Autor: Darja Šišić, 15. 3. 2018.

Učenici 1. razreda i predmetne nastave proveli su tjedan od 5. do 9. ožujka sudjelujući u zanimljivom projektu. Naime, cijeli taj tjedan bio je posvećen poznatoj filmskoj nagradi Oscar, koja se svake godine dodjeljuje za izvanredna filmska dostignuća. U sklopu projekta učenici su svaki dan imali određene aktivnosti koje su individualno ili timski obavljali.

Učenici 5. razreda na satima su se engleskoga jezika upoznavali s poviješću dodjele filmske nagrade Oscar, pod glazbenom su kulturom članovi velikoga zbora istraživali i slušali poznate pjesme koje su osvojile poznatu nagradu, a na likovnoj kulturi najmlađi su prvašići likovno predstavili svoju viziju zlatnoga kipića koji se svake godine dodjeljuje.

Učenici predmetne nastave jedno su poslijepodne proveli u improviziranoj kino-učionici, tijekom kojega su pogledali animirani film Coco i velika tajna. Coco je samo nekoliko dana prije nagrađen Oscarom za najbolji animirani film 2017. godine, stoga su naši učenici imali priliku uživati u najnovijem "oskarovcu". Učenici 7. i 8. razreda nakon toga su, poput pravih filmskih kritičara, na satima hrvatskoga jezika pisali osvrte na pogledani film.

Nakon uspješno provedenog projekta, svim razredima koji su sudjelovali u projektu simbolično su dodijeljene nagrade Oscar, diplome i slatkiši, kao simpatični podsjetnik na aktivno sudjelovanje u Tjednu Oscara.