Odlični rezultati na Županijskom natjecanju iz čitanja!
Autor: Administrator , 28. 10. 2016.

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige (15. listopada – 15. studenoga) u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci organizirano je Županijsko natjecanje u čitanju naglas za 2016. godinu. Na natjecanju su mogli sudjelovati učenici od 3. do 8. razreda osnovnih škola, a našu školu predstavljale su učenice Sunčica Grgić (4. r.) i Marija Pejak (8. r.), u pratnji svojih mentorica, knjižničarke Marine Ivakić i nastavnice hrvatskoga jezika Darje Šišić. Sunčica i Marija obradovale su nas odličnim nastupom i uspjehom jer su osvojile izvrsno 2. mjesto. Žiri ih je posebno pohvalio za njihovu kreativnost, izražajno čitanje i njegovanje ljubavi prema knjigama, a sa sobom su kući ponijele zaslužene zahvalnice i nagrade. Osim zahvalnica, i učenice i mentorice ponijele su lijepe uspomene sa zanimljivog druženja, a stečeno je i jedno novo iskustvo koje će biti poticaj za daljnji rad, trud te razvijanje ljubavi prema književnosti i knjigama kod naših učenika.